Suchý rez

RUBI má takisto kompletný sortiment diamantových kotúčov pre rezanie dlažby na sucho. Vyrábajú sa v rôznych priemeroch od 115 mm do 230 mm. V jednotlivých radoch diamantov kotúčov RUBI nájdu profesionáli rôzne typy kotúčov a čepelí, pre rôzne typy materiálov.
 
Diamantové kotúče CSV s hladkou diamantovou čepelou sú najlepšou voľbou pre suché rezanie s uhlovou brúskou rôznych druhov keramických dlaždíc.
Diamantové kotúče typu TURBO TSA kombinujú v jedinom kotúči optimálnu úroveň kvality reznej hrany s dobrou rýchlosťou rezania. Tieto kotúče sú vhodnou voľbou, keď je dôležitejšia rýchlosť rezania ako kvalita rezu. Kotúče TURBO TSA ponúka firma RUBI na suché rezanie, s uhlovou brúskou tvrdých stavebných materiálov ako je žula, rustikálne dlaždice, klinker, žiaruvzdorné materiály a bridlica.
Diamantové kotúče typu TURBO SHA sú vhodné na rez tvrdých materiálov ako je granit, rustiková tehla, klinker, žiaruvzdorné  materiály a pod. Segmentová čepel umožnuje mimoriadne rýchly rez. SHA je segmentovaná diamantová čepeľ je špeciálne navrhnutá na suché rezanie veľmi tvrdých materiálov. Diamantová vrstva je na oceľovom jadre kotúča natavená laserovým zváraním, čo zabezpečuje dlhotrvajúcu odolnosť a spoľahlivosť rezania.
Diamantové kotúče radu CPR sú špeciálne určené na rezanie porcelánových dlaždíc.
Diamantový kotúč TURBO - TCR umožňuje čistý rez porcelánových dlaždíc (typ BIa). Vďaka špeciálnemu zloženiu diamantovej čepele je RUBI TURBO  TCR vhodnou na kvalitné rezanie porcelánových dlaždíc.
Diamantový kotúč RUBI - SON je určený na suché rezanie z abrazívnych stavebných materiálov, ako sú tehly,  terrazzo, mramor, pieskovec. Skladba segmentovej čepele umožňuje vďaka lepšeimu chladeniu vysokú rýchlosť rezania.
Diamantové kotúče RUBI - EMG sú špeciálne segmentové kotúče, pri ktorých je diamantová rezná hrana nanesená na oceľový kotúč elektrickým pokovovaním. Na rozdiel od ostatných diamantových kotúčov v rade RUBI tieto nemajú diamantové častice kotvené zváraním, sú vhodné na rezanie mramoru, vápenca a materiálov z keramických vlakien. Majú nižší stupeň vibrácie, sú vhodné na krehké materiály.
S diamantovým kotúčom TURBO - TSV ponúka RUBI suché rezanie uhlovou brúskou bežných stavebných materiálov, ako sú tehly, betón a terrazzo. Poskytujú skvelú kombináciu, vysokého výkonu, rýchlosti rezania a optimálnu kvaliu rezu.
Diamantový kotúč RUBI -  SEV je vhodný pre suché rezanie bežných stavebných materiálov, ako sú tehly, betón, terrazzo atď. Segmentová konštrukcia, spolu so zložením reznej hrany umožňuje rezanie s maximálnou rýchlosťou a lepším chladením.
Diamantový kotúč  J-SLOT-CPJ od firmy RUBI je špeciálne navrhnutý na rezanie keramických dlaždíc s vysokou kvalitou rezu. Diamantový kotúč CPJ sa odporúča použiť predovšetkým na rovné rezy  tvrdých porcelánových obkladov, pri požiadavke na vysokú rýchlosť rezania a kvality rezu.
Diamantový kotúč TURBO VIPER - TVA sa odporúča na suché rezanie tvrdých materiálov, ako je žula, rustikálne dlaždice, klinker, žiaruvzdorné materiály, bridlica a samozrejme aj porcelánové dlaždice.
Diamantový kotúč MULTIPURPOSE STT od firmy RUBI je doporočený na suché rezanie s uhlovou brúskou  akýchkoľvek stavebných materiálov, ako sú tehly, teplo, betón atď. Je schopný rezať aj železobetón (maximálne 6 mm tyč). Diamantové segmenty sú natavené na oceľové jadro laserovým zváraním.
Diamantový kotúč STONEMASON SCA od firmy RUBI je vhodný na suché rezanie bežných stavebných materiálov, ako sú tehly, betón, terrazzo atď. Segmentovaná čepel umožnuje rýchly rez pri hrúbke viac ako 25 mm.
Diamantové kotúče RUBI ECD sú univerzálne kotúče, ktorý umožňujú rezanie aj brúsenie kameňa, bez nutnosti meniť kotúč. Slúžia na rezanie a brúsenie prírodného kameňa, všetkých typov keramických dlaždíc a syntetických materiálov. Ich výhodou je kombinácia kvality resp. rýchlosti rezania a hladkosti okrajov pri brúsení.