Mokrý rez

RUBI má kompletný sortiment diamantových kotúčov na mokré rezanie. V sortimente diamantových kotúčov na rezanie za mokra RUBI nájdu profesionáli rôzne typy čepelí, ktoré plne vyhovujú ich potrebám. Vďaka vedomostiam o nových keramických materiáloch, lepidlách a stavebných materiáloch firma RUBI vždy pracuje na navrhovaní a výrobe inovatívnych produktov, ktoré ponúkajú vysokokvalitné riešenia a úspory času profesionálom, vždy zamerané na dosiahnutie najlepších výsledkov. Každá rada kotúčov má okrem univerzálneho použitia aj špeciálne vlastnosti pre konkrétne typy materiálov.
Diamantové kotúče s kontinuálnou reznou hranou RUBI CEV sú najlepšou voľbou pre všeobecné rezanie keramických dlaždíc. Kombinácia diamantovej vrstvy a ocele, robí diamantové kotúče CEV RUBI ideálnym pre všeobecné rezanie keramických dlaždíc ako sú glazované alebo porcelánové dlaždice.
Diamantový kotúč RUBI – CPC je vhodný na rezanie porcelánových dlažieb hrúbky do 25 mm. Je tiež špeciálne vhodný na šikmé rezy, jolly hrany
Diamantový kotúč J-SLOT - CPX sa odporúča predovšetkým na priame rezy porcelánových dlaždíc, ak požadujeme vysokú rýchlosť rezania a vysokú kvalitu rezu.
Diamantový kotúč RUBI - TON je odporúčaný na rezanie abrasívnych stavebných materiálov, ako je  betón, pieskovec, tehla, strešné tašky, prefabrikované bloky a pod.. TURBO drážkovaný dizajn diamantovej vrsty na kotúči v kombinácii s mokrým rezaním poskytuje vysokokvalitnú a rýchlosť rezania ako aj vysokú kvalitu rezu.
Diamantový kotúč SHR od firmy RUBI je špeciálnym kotúčom, ktorý sa odporúča pre mokré rezanie  stavebných materiálov ako sú tehly, betón, terrazzo atď.. Použitie tohto univerzálneho diamantového kotúča znižuje prestoje spôsobené nutnosťou meniť kotúč pri každej zmene materiálu. Rovnako tak získavame kvalitu a optimálny výkon v celej škále materiálov.
Rad diamantových kotúčov RUBI CPA sa odporúča najmä na rezanie tvrdých materiálov, ako je žula, rustikálne dlaždice, klinker, žiaruvzdorné materiály, bridlica atď. Diamantový kotúč je ideálny pre rovné a pokosové rezy v kameninových, porcelánových a iných materiáloch, ktoré sú extrémne tvrdé a s hrúbkou menšou ako 25 mm.
Diamantový kotúč TURBO VIPER - TVH je vhodný na rezanie tvrdých materiálov ako je žula, rustikálne dlaždice, klinker, žiaruvzdorné materiály, bridlica a samozrejme aj porcelánové dlaždice. Špecifický dizajn diamantovej vrstvy ponúka väčšiu rýchlosť rezania tvrdších materiálov a súčasne kvalitu rezu. Vhodný len na rovné, nie pokosové rezy.